آذربایجان شرقی| میانه، دروازه ورود آذربایجان میزبان مسافران و گردشگران نوروزی

آذربایجان شرقی| میانه، دروازه ورود آذربایجان میزبان مسافران و گردشگران نوروزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میانه، هر کجای کشور زیبا و پهناورمان که باشیم از طبیعت و آرامش آن شهر و منطقه لذت خواهیم برد و بناهای تاریخی که در سرزمینمان گسترده شده است، ما را با گذشته و تاریخ غنی و عظیم این اقلیم پیوند می‌دهد.

شهرستان میانه در حالی در تب‌وتاب میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی هست که “میانه” یکی از شهرهایی است که مانند دیگر شهرهای ایران از پیشینه تاریخی غنی و طبیعت بسیار زیبایی بهره‌منداست.

میانه شهرستانی با پیشینه فرهنگی و تاریخی پربار

وجود مساجد و مقبره‌های قدیمی و تاریخی یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌رود که از وجود این اماکن  می‌توان به فرهنگ و تاریخ کهن و غنی این دیار پی برد. میانه یکی از شهرهای کهن آذربایجان هست که دارای پیشینه فرهنگی و تاریخی پرباری است.

شهرستان میانه دارای مناطق تاریخی و گردشگری چون رشته‌کوه قافلان کوه، رودخانه قزل‌اوزن، رشته‌کوه بزقوش، پل‌دختر، قلعه دختر، بقعه امامزاده اسماعیل (ع)، مسجد سنگی ترک، مقبره امامزاده محمد (ع)، تپه خاک (قلعه نجف قلی خان) میانه، قله سنگ، شهر سوخته کاغذکنان، کاروانسرای جمال‌آباد، پل شهر چای (23پل) و بسیاری از آثار تاریخی زیبا و گردشگری دیگری است.

شهرستان میانه میزبان گردشگران و مسافران نوروزی

شهرستان میانه هرساله در ایام تعطیلات عید میزبان گردشگران و مسافران زیادی است و کسانی که عاشق طبیعت و آب‌وهوای بکر هستند به این شهرستان آمده و از سوغاتی‌های میانه مانند ماست، کره و پنیر محلی، عسل طبیعی، سرشیر، فطیر و … استفاده می‌کنند و خاطرات خوب و ماندگاری را برای خود و خانواده رقم می‌زنند.

میانه منطقه‌ای است بسیار کهن و تاریخی طوری که بعضی از آثار مکشوفه آن به هزاره‌های قبل از میلاد مسیح می‌رسد. این شهر از قدیم‌الایام در مسیر راه‌های مواصلاتی اصلی بوده و به سبب نزدیکی به اردبیل و تبریز و قرارگیری در مسیر جاده ابریشم از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده است.

میانه، شهری سرسبز و زیبا در دل کوهستان

میانه شهری است سرسبز و زیبا در دل کوهستان که دورتادور آن را رودخانه‌ها احاطه کرده‌اند؛ این سرزمین زیبا و دیدنی در  شمال غربی ایران قرار دارد. عبور از میانه در میان کوه‌ها و صخره‌ها و از کنار رودخانه قزل‌اوزن و با کمک ده‌ها تونل و پل بسیار رؤیائی و خاطره‌انگیز است.

این شهر هرسال میزبان گردشگران نوروزی بسیاری هست، اگر قصد دیدن آن رادارید، می‌توانید از مسیر تهران – کرج – قزوین – زنجان به میانه وارد شوید.

انتهای پیام/ ز

]
منبع: https://tn.ai/1687077