آزمون دولینگو و هر آنچه باید در مورد آن بدانید موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا | iranbritish

آزمون دولینگو از جمله معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در سراسر دنیاست که توسط مراکز علمی مختلفی پذیرفته می‌شود. برای شرکت در آزمون تنها به اینترنت و کامپیوتر نیاز خواهید داشت که همین دسترسی راحت به آزمون از جمله دلایل محبوبیت دولینگو است. این آزمون حدودا 45 تا 60 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت و جواب آن در عرض 48 ساعت آماده می‌شود. همراه داشتن ابزار نوشتاری و هر گونه جزوه و کتاب در طول آزمون ممنوع است. در صورتی که داوطلب به هر شکل قوانین و مقررات شرکت در آزمون را رعایت نکند، نتیجه آزمون برای او صادر نمی‌شود.

مصاحبه ویدیویی آزمون دولینگو

نکته جالب در مورد این آزمون این است که سوال های این آزمون برپایه ی تکنولوژی انطباق قرار گرفته است، به این معنی که میزان دشواری سوالات براساس توانایی داوطلب تعیین می گردد. هزینه پایین، سنجش سریع بدون نیاز به حضور در مراکز آزمون Duolingo از مواردی است که توانسته این آزمون را بسیار محبوب کند. برای کسب آمادگی در سوالات Extended Speaking آزمون دولینگو، از کتاب­‌های اسپیکینگی که در بخش منابع آزمون دولینگو معرفی کردیم، استفاده نمایید. به صورتی که به مدت یک دقیقه و نیم به نمونه سوالات موجود در این کتب پاسخ داده و صدای خود را ضبط کنید. به این ترتیب صحبت کردن در این مدت زمانی را تمرین خواهید کرد و با گوش دادن به صدای خود، می‌­توانید تلفظ و ریتم صحبت کردن‌تان را بهبود ببخشید. پس از اتمام سوالات تطبیقی آزمون، سوالات Extended Speaking وجود دارند که معیار اصلی سنجش مهارت Speaking شما می­‌باشند.

قیمت آزمون دولینگو Duolingo

در صورت قطع شدن اینترنت یا وجود مشکل در سایت، امکان شرکت مجدد در آزمون به صورت رایگان وجود دارد. در هر ماه می‌توان 2 بار در آزمون شرکت کرد اما در حالت کلی محدودیتی برای شرکت در آزمون نخواهید داشت. تصحیح پاسخ شما به صورت کامپیوتری انجام می‌گیرد اما پس از آن یک مدرس هم پاسخ آزمون را بررسی می‌کند. نمره نهایی آزمون شما عددی بین 10 تا 160 خواهد بود که پس از 48 ساعت اعلام می‌شود. هرگز فراموش نکنید بدون داشتن دامنه لغات خوب و گرامر مناسب به هیچ عنوان موفق به رسیدن به سطوح بالای زبان انگلیسی نخواهید شد.

  • اگر در حال آماده شدن برای شرکت در این آزمون هستید احتمالا دنبال کتاب‌ها و منابع آزمون دولینگو می‌گردید تا بتوانید با آمادگی کامل در آزمون شرکت کنید.
  • این بخش شامل مقدمه ای است که قوانین و مقررات وضع شده در آزمون دولینگو را بررسی می‌­کند.
  • شما هم با پیوستن به جمع بزرگ و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و با بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از علم و مهارت‌آموزی داشته باشید.
  • مزیت دیگر این آزمون این است که به هر تعداد دانشگاه در سراسر جهان می توانید نتیجه را ارسال کنید در حالیکه آیلتس و تافل امکان ارسال به ۴ و ۵ دانشگاه را دارد و برای بیشتر از آن باید ۲۰ دلار هزینه کنید.
  • پس از اتمام آزمون، یک ناظر فیلم آزمون شما را بازبینی می‌كند تا اطمینان پیدا كند كه شما از همه قوانین پیروی كرده‌اید.
آزمون دولینگو و هر آنچه باید در مورد آن بدانید موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا | iranbritish

همانطور که در شکل­ می­‌بینید، در سوالاتpicture description ، تصویری از انسان­‌ها، حیوانات یا یک شی ارائه می‌­شود و شما ۳ ثانیه زمان خواهید داشت تا در میکروفون لپ تاپ خود بگویید، این شکل چه چیزی را نشان دولینگو می­‌دهد. در بخش اول، دو موضوع به شما میدهند و شما باید از میان آن­ها یکی را انتخاب کرده و در مقابل وب کم به صورت شفاهی به مدت ۱ تا ۳ دقیقه، در مورد آن موضوع صحبت کنید. از آنجایی که برای آزمون گوشها نباید پوشیده باشه و کاملا مشخص باشه بنظر بهتر هست ریسک نکنید. به محض شروع سنجش، نرم افزار آزمون صفحه مانیتور شما را ضبط می کند. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که هرگونه خروج از مرورگر یا باز کردن تب جدید را تشخیص می دهد.

آزمون PTE

با استفاده از نشانگرهای گفتمان، پیوند کلمات و زبان توصیفی، جملات کامل با ساختارهای گرامری پیچیده بنویسید. 1 تا 3 دقیقه به دواطلب فرصت داده می شود تا در مورد یک موضوع صحبت کند. سعی کنید از زبان گفتاری انگلیسی به بهترین نحو استفاده کنید.