آیا سقف وافل برای سقف ساختمان پیشنهاد خوبی است؟ روزنامه رسالت روزنامه رسالت | elitarchgroup

برای عبور سیم‌ های برق، تهویه هوا و لوله‌ کشی می‌ توانید سوراخ‌ هایی در بخش زیرین وافل ایجاد کنید و بدون وجود مشکل خاصی از آن استفاده نمایید. این سازه به‌ سادگی و به سرعت اجرا شده و امکان نظارت مناسب بر روند ساخت آن وجود دارد. این سازه برای سقف‌ هایی که در ارتفاع بالا قرار دارند بسیار مناسب بوده و از آن استفاده گسترده‌ ای می‌ شود. بله، در زیر قالب دوطرفه در صورتیکه از لوله استفاده بشود هر قالب دوعدد لوله نیاز دارد و از لوله اشتراکی نمی توان استفاده کرد.

امکان اجرای به صورت دال تخت و حذف آویز تیر ها

آیا سقف وافل برای سقف ساختمان پیشنهاد خوبی است؟ روزنامه رسالت روزنامه رسالت | elitarchgroup

همچنین باید با بهره‌مندی از تیم حرفه‌ای به سقفی باکیفیت دست پیدا کرد. سقف وافل، از نوع سقف‌های دال بتنی است که با عنوان از سال 1940 به عنوان راهکاری اقتصادی با ویژگی سهولت اجرا جهت دست‌یابی به دهانه‌های بلند معرفی شد. قالب های وافل دو طرفه قفل دار، جدید ترین و کامل ترین نوع قالب در بازار به حساب شرکت مهندسی می آیند . این قالب ها باعث یک پارچه شدن سقف ، امنیت جانی بالا ، راحتی در اجرا و افزایش کیفیت اجرا می شوند .

در ابتدا و قبل از اینکه به پیشنهاد نوسا برسیم می بایست هر کدام از این سقف ها رو معرفی و امکانات و مزایای هر دو سازه دال بررسی شود. ایجاد کاور مناسب در تمام طول میلگرد ها یکی دیگر از مزیت های این سقف است. با اتخاذ کاور مناسب برای میلگرد های سقف و انتخاب بتن مناسب و ویبره صحیح آن شاهد سقفی مقاوم در مقابل خوردگی خواهیم بود. • سقف‌های وافل از مقاومت بالایی در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله برخوردار هستند. قالب های این سقف ، محیط ایمنی را برای کارگران ایجاد می کند.

قالب وافل چیست؟

از نظر ساختاری، وافل سقف ساختمان ترکیبی از خطوط بتن مسلح به‌صورت مش (تار و پود) است. فضای میان این تار و پودها خالی بوده و همین موضوع، مهم‌ترین مزیت سقف وافل به شمار می‌رود. مزایای استفاده از سقف تیرچه بلوک سقف تیرچه بلوک به دلیل داشتن مزیت های بسیار با استقبال بی نظیری در صنعت ساخت و ساز مواجه شده است. ما در این مقاله سعی کردیم تا مرور واضحی بر روی سقف وافل و جنبه های مختلف آن داشته باشیم. با این وجود اگر هنوز در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند راهنمایی بیشتر هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان سیپورکس تماس حاصل فرمایید. این دسته از سقف به دلیل ساختار بی نظیر خود غالباً برای سطوحی که دارای دهانه های بلند هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

  • این قالب‌ها از جنس پلاستیک پلی‌پروپیلن و بسیار سبک تهیه شده است و سطح صیقلی آن باعث می‌گردد نمای بتن زیرین به‌صورت نمایان (اکسپوز) مورداستفاده قرار گیرد.
  • از این سازه نوین در مکان‌هایی با ارتفاع بلند مانند فرودگاه‌ها یا سالن‌ها استفاده می‌شود.
  • در سقف‌های وافل بر خلاف سقف‌های بلوکی، تیرچه از پیش ساخته نیست و تعیین اندازه آن بر اساس فاصله لبه دو قالب صورت می‌گیرد.
  • دال‌های تخت توخالی (کوبیاکس، یوبوت، اینتل دک) از تیرهای متعامد درجا تشکیل شده‌اند و دارای دو لایه بتن بالایی و پایین همراه با شبکه میلگرد عمود برهم می‌باشند.