حمل و نقل دریایی ارسال کالا از دریا به سراسر دنیا مسیر کالا | transemartlogistics

چرا که دارای کمترین معایب بوده و مطمعن ترین روش برای حمل و نقل انواع کالا ها و محصولات می باشد. به همین علت است که طبق آمار ها تقریبا ۸۰ درصد از صادرات و واردات محصولات و کالا ها به وسیله حمل و نقل دریایی انجام می شود. روش کراس استافینگ فقط در واردات کالا انجام نمی‌شود، بلکه همین فعالیت بلعکس در صادرات نیز صورت می‌گیرد. نکته حائز اهمیت این است که در شیوه کراس استافینگ بایستی یکی از کشتی‌ها دارای جرثقیل برای تخلیه کالاهای مد نظر باشد و گاهی مواقع خطراتی نیز در زمان جابه جایی، سلامتی کالاها را تهدید می‌نماید.

اصطلاحات حمل و نقل با کشتی

حمل و نقل دریایی ارسال کالا از دریا به سراسر دنیا مسیر کالا | transemartlogistics

به این دلیل که مسیر آبی برخلاف دیگر مسیرهای وسایل نقلیه مانند جاده‌ها و ریل قطار، طبیعی است، پس برای ساخت و نگهداری گذرگاه‎‌های آبی الزام به سرمایه‌گذاری‌ حذف می‌شود. احتمال دریازدگی در کشتی‌ها، امکان ابتلای مسافران به بیماری‌های شایع در مناطق گرم و مرطوب بالا است. به مسافران توصیه می‌شود قبل از سفرهای دریایی، واکسن‌های مربوط به این بیماری‌ها را تزریق کنند.

حمل‌و‌نقل دریایی

در روش کراس استافینگ، کانتینری که حاوی بار است، از یک کشتی به یک کشتی دیگر انتقال داده می‌شود. در این روش برای کالاهایی که بدون‌ بسته‌بندی و یا بزرگ هستند، کشتی‌هایی به شکل دربست اجاره یا رزرو در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. موضوع حمل‌ و نقل دریایی به دلیل تأثیرگذاری بر قیمت تمام‌شده کالا در کشورها جایگاه ویژه‌ای نسبت به سایر روش‌های حمل ‌و نقل دارد. البته ایراد عمده حمل کالا از طریق دریا، زمان تحویل کالا به مقصد است که نسبت به حمل هوایی و زمینی transemartlogistics.com بسیار بیشتر است.

  • در ضمن یک سیستم حمل و نقل دریایی برای موفقیت باید از کشتی‌های بزرگ استفاده کند تا بار بیشتری را حمل نماید.
  • حمل دریایی در مقایسه با سایر شیوه‌ها ارزان‌تر بوده و به همین علت صاحبان کالا و مؤسسه‌های تجاری مایل هستند کالای خود را توسط مسیرهای آبی جابه‌جا کنند.
  • کشتی‌ها به انرژی کمتری برای حرکت نیاز دارند و راندمان فعالیتی که انجام می‌دهند بسیار بالا است.
  • هستند باید از طریق کانتینرهای مخصوصی که برای حمل این نوع از کالاها طراحی‌شده‌اند حمل شوند.
نرخ کرایه حمل و نقل دریایی به وسیله شرکت‌های بزرک حمل و نقل ابلاغ می‌شود. اولین عنوانی که میتوان به عنوان بزرگ ترین مزایا برگزید، حمل حجم بار بسیار بیش تر است. شما به وسیله کشتی های عظیم الجثه می توانید انواع کالا ها و محصولات را در ابعاد مختلف به هر مقصدی منتقل کنید.

روش حمل و نقل دریایی برای تجارت

حمل کانتینری نقش بسزایی در صنعت حمل و نقل و توسعۀ اقتصادی دارد، بخش عمده حمل دریایی از طریق حمل کانتینر با کشتی انجام می‌پذیرد، لذا نمی‌توان از مزایایی که حمل بار با کانتینر در اقتصاد و تجارت جهانی دارد چشم‌پوشی نمود. آنچه که در بارنامه دریایی ذکر می شود شامل نام و مشخصات کشتی، زمان حرکت، طول مسیر ، سریال کانتینر مشخصات بار کانتینر و وزن آن ها است. برای پیگیری میتوانید اسم کشتیرانی که خدمات حمل و نقل را به شما ارائه می دهد را ارائه کرده و انتقال کالا را لحظه ای پیگیری کنید.