صنعت گردشگری، پدیده ای نسبتاً جدید در رونق روستاها/ امیدآفرینی، مولفه نخست

اگر به مراکز خرید لوکس علاقه دارید از مراکز خرید مدرن شیراز نیز دیدن کنید. پس اگر به سمت گردنه حیران و آستارا میروید حتما سری هم به این چشمه آبگرم بزنید. از طرفی از افرادی که می خواهند تور از آژانس های گردشگری خریداری کنند صمیمانه خواهش می کنم حتما مجوز ثبتی، اینکه آیا در حین سفر بیمه شده اند یا خیر، و تحقیقات کافی درباره تور را انجام دهند و بدانند که ممکن است یک سفر دو روزه نامناسب آنها را دچار دردسرهای زیادی کنند و با توجه نکردن به تبلیغات مجازی این گروه ها و دقت در انتخاب آژانس ها می توانیم روند رو به رشد افراد که فکر می کنند با یک اتوبوس و یک سری آهنگ و یک آدم به اسم لیدر برگزارکننده تور هستند را بگیریم. در فصل تابستان ، تجمع پرندگان مهاجر همراه با پرندگان بومی در سواحل و کنار دریاچه، زیبایی حیرتانگیزی پدید میآورد.

این روستای بسیار زیبا، مهد زرتشت بوده و از جمله نقاطی است که هر گردشگری باید از آن بازدید سایت belaltour کند. یکی از این صنایع هنر «مسگری» است که قدمتی چند هزار ساله در ایران دارد. سرمایه گذاری جهانی در صنعت گردشگری حاکی از آن است که گردشگری صنعتی از زمره صنایع توزیع کننده درآمد است و هنگامی که جهانگرد وارد کشور می شود در مقابل خدماتی که به وی ارائه می شود باید هزینه پرداخت کند و این پرداخت ارزی خواهد بود لذا این صنعت می تواند جایگزین اقتصاد تک محصولی یعنی درآمد نفتی گردد .اینکه امروزه مشاهده میشود که کشور های صنعتی اروپا و آمریکا تمام نیرو و توان خود را در جهت جذب جهانگرد به کار می گیرند موید جایگاه این صنعت در اقتصاد است عایدی حاصل از گردشگری پایدار و در عین حال امکان بهره برداری از آن در کوتاه مدت فراهم است. در این روستا امکان اقامت، خرید سوغات رنگارنگ و خوشمزه از لبنیات دامی گرفته تا صنایع دستی و خوردن غذاهای محلی وجود دارد. امکانات رفاهی برای اقامت، خوردن وعدهای غذا و استراحت نیز در روستا و شهرهای اطراف وجود دارد.

از تهران تا جواهردشت چیزی حدود شش ساعت راه است. اگر محیط مناسب باشد از جواهردشت مرتفع میتوانید حتی خط ساحلی را هم ببنید. اگر به اطراف آستارا میروید حتما به این روستای ییلاقی سری بزنید. پس تالاب چاف را حتما در لیست جاهای دیدنی گیلان در حوالی لنگرود قرار دهید. اما شک نکنید که بازدید از دریاچه تبیکلی، حتما ارزشش را خواهد داشت. در آنجا باید ماشینتان را پارک کنید و با رانندگان محلی مسیر ۲۵ کیلومتری مانده را طی کنید. پارک جنگلی سفیدآب با رودهای پرخروش، چشمهسارهای زیبا، درختان بالابلند ممرز، توسکا، گردو و … «پارک جنگلی صفرا» بسته دارای طبیعتی بکر و گونههای مختلف و متنوع گیاهی است و به همین خاطر از جمله روستاهای گردشگری گیلان لقب گرفته است که طبیعتی بکر و دست نخورده دارد. میتوانید روی پلهای چوبی زیبای این منطقه قدم بزنید، گلهای مردابی متنوع اینجا را ببینید و پرندگان زیبا را بنگرید. مسیری دیدنی از گندمزارهای زیبا و مراتع سرسبز که پوشش گیاهی متنوع آن شما را خیره میکند.

همان طور که می دانیم کویر، محلی بدون پوشش گیاهی است که همین موضوع آن را به یک مکان دیدنی تبدیل کرده است. این شهر بقایایی از یک شهر وسیع است، که امروزه در میان پوشش گیاهی انبوه از چشم دور مانده است. آبادان شبهجزیرهای است که توسط ۲ رودخانهی «اروند» و «بهمنشیر» محصور شده. یکی از ییلاقات زیبا و البته متفاوت استان گیلان که به تهران هم نسبتا نزدیک است. یکی از مهمترین جاهای دیدنی استان کردستان غار کرفتو است که در 67 کیلومتری شمال غرب دیواندره قرار دارد. اگر در تالش هستید و به طبیعتگردی علاقه دارید، یکی از زیباتری جاهای دیدنی گیلان را در ۴۰ کیلومتری تالش از دست ندهید. اگر اهل کوهنوردی باشید در مسیر صعود به قله درفک زیبایی دشت و جنگل را در تلفیق با ابهت صخرههای سنگی خواهید دید. باید حدود هزار پله را بالا بروید تا به قلعه برسید اما به محض اینکه عظمت قلعهای با ۱۵۰۰ متر دیوار و ۶۵ برج و بارو را میبینید از راهی که در دل طبیعت پیمودهاید خشنود میشوید. این قلعه که در ۴۵ کیلومتری ماسوله قرار دارد، برای آنها که اهل ورزش هم هستند مناسب است. روستای کوته کومه با حدود ۲۰ خانه روستایی زیبا در ۹ کیلومتری لوندویل قرار دارد.

تنها کافی است چند دقیقه از وقت خود را در وبلاگ سفرمی سپری کنید و مطالب جالب آن رادر رابطه با جاذبه های گردشگری ایران و جهان را مطالعه کنید. براساس نتایج حاصل از سه رهیافت اولویت­ بندی، روستای شیخانور با جاذبه های گردشگری بقعه ی شیخ زاهد گیلانی و غار شیخانور، رتبه اول را در میان روستاهای مورد بررسی به خود اختصاص داد. میتوانید از شهر حویق به روستای زمرد هم بروید و با راهنمایی روستانشینان خود را به آبشار برسانید. کوه درفک با ارتفاع دو هزار و ۷۰۰ متری خود، همه آنچه یک طبیعتگرد مایل به دیدن آن است در خود دارد. علیرغم افزایش قابل توجه گردشگر خارجی در سالهای اخیر در ایران، کارشناسان معتقدند که صنعت گردشگری در ایران دارای ظرفیت به مراتب بیشتری از این میزان میباشد و به دلیل برخی محدودیتها که در زیر به تعدادی از آنها اشاره میگردد، ایران نمیتواند از همه ظرفیتهای خود برای جذب گردشگر استفاده کند.

پناهگاه حیات وحش سلکه خانه بسیاری از پرندگان مهاجر است و پرندگان آبزی زیادی این مکان را که از سویی به تالاب انزلی متصل است برای زندگی انتخاب کردهاند. در ایران کویرهای متعددی برای بازدید وجود دارد، اما برای گردش در کویر لوت و کمپ کردن های شبانه ( بخصوص در ایام سرما و فصل پاییز – زمستان ) می توانید به عنوان پایگاه اصلی، از اقامتگاه های بومگردی شهر شهداد و یا خانه های شهر بم استفاده کنید. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: مجتبی رمضانی سرخی)درکه یکی از تفرجگاههای قدیمی شهر و ییلاقی زیبا در شمیرانات است که بسیاری از پایتختنشینان برای کوهنوردی، گردش و پیادهروی به آن سر میزنند. این دیدنی جذاب و شگرف در قسمت شمال غربی سپیدان واقع شده است و از شهر شیراز به اندازۀ ۹۰ کیلومتر فاصله دارد.

شمال است و تلهکابینهایش که آدم را با مناظر خیرهکننده خود به وجد میآورد. در جنگلهای این کوه هم میتوانید تصویر خیرهکننده درختان در هم تنیده سر به فلک کشیده را ببنید که حریری از ابرهای دوستداشتنی به تن کردهاند. بهطور کلی، بناها و کاخهای مجموعه تخت جمشید را در محوطه مسطح میانی و اضلاع جنوب و جنوب غربی و شرق این محوطه بنا کردهاند. روستای ییلاقی فیلبند از توابع شهرستان بابل و در جنوب شهر آمل واقع شده است. روستای کریک از توابع بخش مرکزی شهرستان دنا، با مختصات جغرافیایی ۵۱ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی و ۳۰ درجه و ۴۸ دقیقه عرض شمالی، در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی سیسخت و ۲۵ کیلومتری یاسوج قرار گرفته است. بام لاهیجان با انواع امکانات متنوع لحظات شادی برایتان خواهد ساخت. منظور از این فیلتر ، عضویت در هیئت موسس و هیئت مدیره طبق روزنامه رسمی آگهی تاسیس یک شرکت است که یعنی در تاسیس چند شرکت نقش آفرینی داشته اند و این مجموعه می تواند آژانس مسافرتی، هتل یا شرکت های گردشگری متنوع باشد.

پوشش گیاهی و جانوری بدیع این قاره، به زیباییهای طبیعی آن افزودهاست. بام سبز بر فراز شیطان کوه جایی زیبا و دیدنی است که به بام لاهیجان معروف است. براساس آمار یونسکو، مناظر خیره کننده این منطقه، الهام بخشی برای خلق تابلوی مشهور مدرسه شانشوئی Shanshui (کوه و آب) بوده است. آب گرم روستای کوته کومه هم در میان طبیعتی سرسبز و در هوایی خنک حسابی به دلتان میچسبد. در تابستانها هم آب خنک این آبشار جان میدهد برای آبتنی. اگر در فصل پاییز به این تالاب بیایید رنگهای بیشمار طبیعت هوش از سرتان خواهد برد و هوای خنک منطقه لذتتان را دوچندان خواهد کرد. در اطراف تالاب زیبای چاف، آب و هوا بسیار معتدل و کمی مرطوب است و درختان سرسبز و گیاهان بیشمار بسیار زیبا محیط را دلنشینتر میکنند.

اینجا، در کنار سپیدرود، پر است از سوژههای ناب عکاسی. یکی از برنامههایی که این سازمان ملزم به انجام آن شده، رسیدن به اهداف «توسعه هزاره» است. شیطان کوه را به یکی از مفرحترین جاهای دیدنی گیلان تبدیل میکند. در سال 1992، به دومین پارک دیزنی افتتاح شده در خارج از خاک ایالات متحده تبدیل شد. موزه رشت در گذشته به میرزا حسینخان کسمایی یکی از یاران میرزا کوچکخان جنگلی تعلق داشت، در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی وزارت فرهنگ و هنر موزه را خریداری کرد و پس از تعمیرات لازم برای نخستین بار توسط کارشناسان مرکز مردم شناسی ایران به موزه تبدیل شد. از این رو تبدیل به یکی از جاهای دیدنی آبادان شده است.

پرندگان مهاجر زیبا در کنار دریاچه زندگی را به دریاچه بخشیدهاند و گلهای زرد روی آب به اطراف طراوت میپاشند. از آنجا مدتی در مسیری زیبا و دوست داشتنی با مناظری بکر از تلفیق طبیعت سبز شمال و فرهنگ زندگی روستایی مردم ییلاقات اطراف حویق پیادهروی میکنید تا به این آبشارهای دو قلو برسید. با اتصال به اینترنت می توانید وضعیت ترافیک را به صورت آنلاین مشاهده کنید.اطلاعات سفر با تور ارزان مشهد را دنبال کنید . وجود آثار مذهبی و تاریخی، در کنار فرهنگ مردمان این شهر منجر به بیشتر شدن علاقه ی شیعیان سایر کشورها برای سفر به شیراز شده است. ارمنستان در کنار زیباییهای طبیعیاش به بناهای باستانی و کلیساهایی شهرت دارد که هر کدام با معماری و ویژگیهای خاص، جلوهای متفاوت از دیگری داشته و دلیلی برای سفر گردشگران به این آن محسوب میشود.

در نزدیکی آستارای زیبا، روستایی بسیار باصفا و سرسبز وجود دارد که با بلندترین آبشار و زلالترین آبگرم ایران، یکی از جذابترین جاهای دیدنی گیلان را شکل میدهد. میتوانید با کشتی سفر کنید تا کوههای یخ را ببینید. منطقه شمیرانات تهران پر از روستاهایی است که به دلیل نزدیکی به مازندران و رشته کوههای البرز، سرسبز و زیبا هستند. هنگام قایقسواری میتوانید از دیدن بازتاب تصویر کوههای اطراف در آبهای دریاچه لذت ببرید. امکان قایقسواری هم در دریاچه وجود دارد. آدرس دریاچه کومله : جاده لنگرود به رامسر، فرعی روستای کومله. پس از لنگرود به سمت روستای کومله به راه بیفتید. سپس راه سیاهکل را در پیش بگیرید و بعد به سمت لاهیجان بروید. مسیر را ادامه دهید تا به سیاهکلرود و سپس خیاط محله برسید. مسیر دسترسی به جواهردشت سیاهکلرود : از جاده قزوین رشت به سمت جوکلبندان بروید.

این جنگل و ییلاقات اطرافش با دشتهای سبز زیبا و خانههای گرم روستایی، تنها ۲ ساعت با تهران فاصله دارد پس میتواند گزینه خوبی برای سفری یکی دو روزه باشد. از مرکز شهر شیراز تا رودخانه دالکی حدود یک ساعت و ۴۰ دقیقه فاصله است. پناهگاه حیات وحش سلکه جایی متفاوت در بین جاهای دیدنی گیلان است که سبزی را نه در جنگل و مراتع بلکه بر روی آب به رخ شما میکشد. آدرس پناهگاه حیات وحش سلکه : صومعه سرا، مسیر رشت، روستای پیرباز، جاده قدیم آستارا. در پناهگاه حیات وحش سلکه میتوانید سوار قایق هم بشوید و در میان نیلوفرهای آبی و پرندگان زیبا گشت بزنید. یک خط قایق برقی که به وسیله سیم از این طرف رودخانه به آن طرف رودخانه می رود نیز در وارنا وجود دارد. چای گیلان که چای اصیل ایرانی به شمار می رود از عطر و طعم خاصی برخوردار است و همین امر سبب شده این چای طرفداران بسیاری در سراسر کشور داشته باشد. گیلان با آبشارهای زیبا و دلربایش بهشت طبیعتگردان است.